11 lut Brak komentarzy admin SEO Web , ,

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie nie potrafią wyobrazić sobie życia bez dostępu do Internetu. Nawet, osoby nieco bardziej sceptyczne, ludzie starsi aktywnie korzystają z niego każdego dnia. Internet pomaga nam w pracy, ale też przy nim coraz częściej się relaksujemy. To właśnie dzięki niemu przeglądamy informacje, teksty tematyczne i e-booki, słuchamy różnych piosenek oraz oglądamy materiały wideo. Bardzo popularne od dłuższego czasu są różnorodne fora internetowe. Można na nich poznać osoby, które interesują się wspólnym tematem, jednak bez dostępu do Internetu ich kontakt praktycznie nie byłby możliwy. Codziennie zaglądamy na około kilkadziesiąt stron internetowych o bardzo różnorodnej tematyce. Część z nich przeglądamy jedynie pobieżnie, zaś inne śledzimy z większym zainteresowaniem, a nierzadko również aktywnie bierzemy udział w ich funkcjonowaniu, choćby pisząc na nich komentarze.
Odwiedzając coraz to nowe strony internetowe natrafiamy na coraz większą ilość reklam. Marketing internetowy jest już od bardzo wielu lat sprawdzoną i niezwykle skuteczną metodą na zareklamowanie pewnej konkretnej marki. Nierzadko reklamy zapadają nam w pamięć, mogą wręcz nas szokować. Potrafią zajmować mnóstwo miejsca na stronie internetowej, odtwarzać materiały dźwiękowe czy też nagrania wideo, a nawet być wyskakującym okienkiem, które może utrudnić pracę przy komputerze, dopóki nie wyłączy się reklamy.
Każdego dnia otrzymujemy również maile, sporo z nich to spam, czyli niechciane wiadomości, zwłaszcza są to reklamy. Chociaż raczej niewiele osób w nie klika, takich maili można znaleźć w swojej skrzynce odbiorczej nawet kilkadziesiąt dziennie. Wiele z nich może stanowić niebezpieczeństwo, być usiłowaniem oszustwa, wyłudzenia czegoś lub też kryć w sobie wirusy. Tematy tego typu wiadomości nierzadko mogą sugerować, że to odpowiedź na napisaną przez nas wcześniej wiadomość. Kolejną grupą może być e-mail marketing, ale taki, który pochodzi ze sprawdzonych źródeł. Większość sklepów, w których zazwyczaj robimy zakupy proponuje karty lojalnościowe lub też innego rodzaju specjalne oferty dla stałych klientów. Warunkiem skorzystania z dodatkowych rabatów jest udostępnienie swojego adresu e-mail, na który przysyłane są wiadomości z wyjątkowymi ofertami oraz newsletter, czyli internetowy biuletyn, który przedstawia nowości w sklepie, ale nierzadko może zawierać też różnego rodzaju artykuły, które mają za zadanie nas przekonać do dalszego surfowania.
Młodzież, która jest wyjątkowo podatna na reklamy, uwielbia oglądać tak zwane „vlogi”. To coraz bardziej popularna rozrywka, a ich autorzy bywają ogromnymi autorytetami dzieciaków z podstawówki. Niemała część video-blogów to w rzeczywistości kryptoreklamy. Odrębną grupą są vlogerki zajmujące się tematyką urody albo lifestyle’u, których filmy przeznaczone są dla trochę starszej widowni – młodych kobiet. Marketing internetowy działa w tym przypadku przez polecenia. Jeżeli jakaś liczba tak zwanych „vlogerów” poleca ten sam produkt, wielu odbiorców nabierze chęci, aby go wypróbować. Część autorów tak zwanych „vlogów” nagrywając film od razu informują, że materiał został stworzony we współpracy z określoną firmą, aczkolwiek duża część twórców nie czyni tych faktów jawnymi.
Udany marketing może być kluczem do sukcesu. Mnóstwo wiadomości mailowych przyciąga nowych klientów, kuszące są specjalne oferty i wyprzedaże oraz programy lojalnościowe. Każdy z nas styka się codziennie z wielorakimi rodzajami reklam, niektóre z nich są irytujące, kolejne mogą stawać się nawet sztuką. Niekoniecznie naprzykrzające się, ale zostawiające ślad w pamięci bardziej podobają się konsumentom niż jaskrawe, migające bannery.