11 paź Brak komentarzy admin SEO Web , ,

Blogowanie sięga niemal samych początków Internetu, a dziś jest niezwykle rozpowszechnione. Chociaż każdy może prowadzić dziś bloga, nie każdy wie, że może zmonetyzować ruch na nim.

Dla coraz większej rzeszy osób blogowanie staje się przede wszystkim źródłem dochodu, a wiele osób prowadzi nawet kilka blogów, których celem jest uzyskanie pasywnego dochodu.

Jednym z najpopularniejszych sposobów zarabiania na blogu jest użycie Google AdSense. System ten zamieszcza na naszym blogu reklamy, a za kliknięcie w nie bloger otrzymuje wynagrodzenie. Równie powszechne jest korzystanie z rozmaitych programów afiliacyjnych i sieci afiliacyjnych. Dają one dostęp do specjalnego panelu, za pomocą którego można tworzyć linki afiliacyjne, na przykład do sklepu internetowego, a kiedy z takiego polecenia zostanie zakupiony produkt, bloger otrzymuje prowizję od sprzedaży.

Chociaż Internet pełen jest blogów stworzonych od początku z myślą jedynie o zarabianiu, najlepiej zarabiającymi są często te, które powstały z prawdziwej pasji i które początkowo nie przynosiły dochodów autorowi.

Blog zawierający teksty, których tworzenie jest elementem samospełnienia i związane są one z naszymi hobby i talentami, mają swoją duszę i najczęściej wiążą się także z wysoką jakością, a to właśnie ona jest jednym z podstawowych wyznaczników tego, czy blog jest dobry i daje korzystne perspektywy na przyszłość związane z zarabianiem na nim.

Teksty powinny być zamieszczane regularnie, a także powinno się opracować pewnego rodzaju strategię — najlepiej ułożyć sobie plan, łącznie z tematyką przyszłych postów, na dłuższy okres. Dobrze jest też przygotować sporo tekstów na zapas w dniach, w których ma się czas na tworzenie, a podczas dni z napiętym grafikiem po prostu wrzucać to, co wcześniej napisaliśmy.

Nawet jednak świetne teksty nie przyciągną ruchu na stronę, jeżeli nie przeprowadzi się działań, do jakich należy między innymi pozycjonowanie naszego bloga. Pozycjonowanie za cel zakłada sobie awans naszego bloga w hierarchii wyszukiwania. Chociaż brzmi to skomplikowanie, proste pozycjonowanie można przeprowadzić samodzielnie, chociaż trzeba przyswoić sporo umiejętności, aby to zrobić.

Pozycjonowanie na własną rękę możliwe jest między innymi dzięki dbaniu o SEO, czyli zespół działań mających przyciągnąć na stronę ruch organiczny, czyli autentyczny. To właśnie organiczne wejścia są warte najwięcej, gdyż zakładamy tu, że naszego bloga odwiedzi nasza grupa docelowa, która zostanie na nim na dłużej i to dzięki niej blog stanie się dochodowy.

Internet oferuje wiele kursów SEO — zarówno darmowych, jak i płatnych. Istnieje też wiele forów internetowych, w których można doszkolić się z wiedzy, jaką jest pozycjonowanie stron i uzyskać liczne porady zarówno od innych blogerów, którzy już odnieśli sukcesy, jak i od specjalistów w branży SEO i pozycjonowania.

W dzisiejszych czasach takie umiejętności są niezwykle pożądane zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie. Wiedza taka zawsze się przyda i warto zacząć zgłębiać ją już dziś.